#1 2009-09-22 17:31:57

BoB_Xaerio

Użytkownik

5760367
Zarejestrowany: 2009-09-22
Posty: 1
Punktów :   

Moja strategia Player vs Player

Pomyślałem ze jako mój pierwszy post na tym forum napiszę strategie jak grac z innymi online. Poniżej spis treści a potem wyjaśnię dokładnie każdy punkt

1. Wybór zamku (cywilizacji)
2. Wybór bohatera
3. Wybór bonusa
4. Pierwsze kroki (rozbudowa)
5. Pierwsze kroki cz2. (ruchy na mapie)
6. Zachowanie w grze



1. Do gry online polecam grać: Zamkiem, Twierdzą lub Lochami. Są to 3 najlepsze cywilizacje w h3 według mnie, i dobrze się nimi gra.

======================================================================

2.    W zamku polecam grać klerykiem, istotna jest magia, a staty takie jak atak i def można sobie nabić przy okazji.
       W lochach oczywiście Czarnoksiężnik. na początku jednak trzeba się trochę męczyć, bo ma 0atk i 0def, ale mówią że 3mocy i 2wiedzy jakoś to uzupełnia, no ale jak się nie ma czarów to klapa.
       W twierdzy polecam magów bitewnych z takiego względu, że atak i defa można dobić, a magia chodź słaba jest nam przydatna, chociażby takie podstawy jak grupowe przyśpieszenie, klątwa czy błogosławieństwo. grając barbarzyńcą jesteśmy, ze tak powiem odcięci od tego atutu.

======================================================================

3. Gdy gramy na najtrudniejszym poziomie rozsądnie byłoby sobie pomóc bonusem dającym trochę złota czy surowca, ale gdy ktoś umie grać to najlepiej wziąć artefakt bez względu na poziom. Artefakty nawet na 1 lvl'u mogą się okazać bardzo przydatne, np trafi nam się na początku jakiś amulecik co daje morale itp a to dużo pomaga.

======================================================================

4. na początku wielu graczy ładuje tylko i wyłącznie w kapitol, to strasznie n00bska strategia. Na PvP ten co jej używa po krótkim czasie staje się regularną farmą dla kogoś silniejszego. Myślę że powinno się budować w takiej kolejności:

- dom rady miasta (1000 golda się przyda)
- gildia magów (czary dla maga, jak już mówiłem, nawet podstawy, ale zawsze dobra pomoc)
- cytatela (trzeba umocnić mury w razie ataku bo będzie niedobrze. Dochodzi 1 wieżyczka łucznicza)
- rozbudowa pierwszych dwóch czy 3 siedlisk potworów, jak kto uważa, ważne jest żeby mieć chociaż 1 łucznika)
- zamek (mając zamek dostajemy kolejne 2 wieże łucznicze oraz foste lub coś takiego. Znacznie łatwiej jest sie bronić)
- kuźnia (potrzebny do budowy ratusza)
- ryneczek ;p (potrzebny do budowy ratusza)
- ratusz (teraz gdy dostajemy 2000 golda na dobę możemy się wziąć za ulepszenie lub tworzenie nowych jednostek, na PvP nikt nie będzie na nas czekał aż się swobodnie zbudujemy wiec trzeba mieć wojsko w zanadrzu)
- Kapitol (ten budynek budujemy w chwili gdy czujemy się bezpieczni. najpierw wojsko potem ekonomia)

Potem w zależności od sytuacji można jechać w wojo i dopracowywać gildie magów.

======================================================================

5. istotną rzeczą jest to by mieć surowce, a żeby je zdobyć potrzeba wojska, które aby mieć potrzeba surowców (to tłumaczy moją teorie na rozbudowę). A więc proponuję zacząć od przejęcia kamieniołomu i tartaku. Potem pozostałe kopalnie, trzeba to robić jak najszybciej i w miarę jak najczęściej wracać się do zamku po wojsko, czary itd. Po drodze najlepiej zbierać jak najwięcej różnych skrzynek i takich pierdół. A propo skrzynek, gracze często mają o to spór - wybrać złoto czy expa? proponowałbym rozkładać to równomiernie czyli brać trochę kasy i trochę expa, dlatego że kasa potrzebna jest na na wojsko, szczególnie przy mojej strategii, ale z drugiej strony wojsko w rekach byle jakiego bohatera nic nie znaczy, dlatego exp jest ważny. Zdało by się też mieć drugi zamek, to bardzo pomaga w grze, mamy więcej kasy i jakiś front w razie kłopotów.

======================================================================

6. Podczas rozgrywki, musimy pokazać rywalowi że jesteśmy groźni, niech się boi. Niech wie że możemy się ostro po nim przejechać, ślęcząc w zamku nic nie zdziałamy, dlatego nie można się kampić, a trzeba iść za ciosem. Częste ataki są bardzo denerwujące dla przeciwnika, są to takie straszaki, ale lepiej robić jej tylko mając nadmiar golda i woja. Atakując przeciwnika trzeba działaś strategicznie, pomyśleć o każdym froncie i wszystkich możliwych sposobach by wywieść go w pole, to jest bardzo ważne.

======================================================================
======================================================================
======================================================================

Na koniec proszę o opinie tej strategii, ewentualne sugestie poprawek itp. Zalezy mi na wypowiedziach Pro graczy.

Ostatnio edytowany przez BoB_Xaerio (2009-09-22 17:32:27)


Siema Goście
Masz pytanie? pisz PM'a

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotele Niemcy Проживание Винтерберг